Nuova Simonelli Musica

Řada z Vás má doma svůj kávovar pro přípravu espressa, popřípadě i cappuccina. Značky kávovarů se od sebe liší funkcemi, designem, ale hlavně se liší kvalitou. Přiznám se, že díky své kavárně a školením jsem velmi zmlsaná a potřebuji dobrou kávu i doma. Začala jsem na pákovém kávovaru La Pavoni. Tento kávovar je skvělý, vyžaduje ale již jisté zkušenosti. Časem mě začalo omezovat to, že má bojler jen na určité množství vody. Znamená to tedy, že můžete udělat jen určité množství káv. Bojler potom musíte odtlakovat, doplnit vodu a znovu ohřát. U svých známých jsme měla možnost pracovat na kávovaru Nuova Simonelli Musica. Tento kávovar mě naprosto uchvátil!

Dlouho jsem to nevydžela a La Pavoni vyměnila za Musicu. Je to profesionální kávovar, akorát v menším provedení. Má stejnou páku (portafileter), jako profi kávovary. Tryska na šlehání mléka je neuvěřitelně silná a rychlá.

Práce s Musicou je velmi jednoduchá. Můžete si vybrat ze dvou variant – se zásobníkem na vodu, nebo Musicu s přímých připojením na vodu. Volila jsem druhou variantu a o vodu se nemusím starat. Samozřejmě mám kávovar napojený na filtr Brita.

Kávovar není nejlevnější, ale investice se rozhodně vyplatí. V ČR koupíte Musicu za 37.500,- bez dph. V případě zájmu o kávovar mě kontaktujte na mailu petra.vesela@kavovekurzy.cz

 Krásné video od Nuova Simonelli