Team kávových kurzů

PETRA VESELÁ

Káva ji naprosto pohltila v roce 2004, kdy si otevřela kavárnu U Zlatého korálku v Jílovém u Prahy, aniž by o kávě před tím něco věděla, nebo ji dokonce pila. Půl roku po otevření kavárny prošla první soutěží a skončila na třetím místě v republice. Zúčastnila se řady dalších soutěží a poté dvakrát vyhrála celostátní soutěž. Nakonec ji za několik let začala i sama organizovat.

V průběhu let prošla Petra odbornými školeními a složila zkoušku pro porotce na Mistrovství světa. Díky zasedání v porotě má nyní možnost nahlédnout pod ruce baristů i z druhé strany a čerpá z toho neuvěřitelné množství inspirace. Měla možnost zasedat 3x ve finálovém kole WBC a stala se také hlavní porotkyní a WCE representative.

V roce 2008 založila své vlastní školicí středisko a snaží se veškeré informace a znalosti, které má předávat na školeních. Školení ji velmi baví a naplňují.

V červnu 2013 po 9 letech prodala svou kavárnu. Přišel čas se posunout dál a nyní se plně věnuje právě školením.

KONTAKT: Petra Veselá, 606705004, petra.vesela@kavovekurzy.cz

Kávové CV

GWILYM DAVIES 

Gwilym začal svou kariéru baristy v roce 1996 na Novém Zélandu. Pracoval v několika londýnských kavárnách, mohli jste ho potkat na různých trzích a nebo také v obchodě s oblečením Present, kde připravoval kávu na pákové Victorii Arduino.

V roce 2009 se rozhodl, že se zúčastní Mistrovství baristů v Anglii, kde zvítězil a postoupil na Mistrovství světa – WBC. Celou soutěž vyhrál a stal se tak Mistrem světa v přípravě kávy. Jeho soutěžní kariéra byla nejkratší ze všech, pouhé 3 měsíce. Jeho vítězné video můžete shlédnout zde.

Krátce po získání titulu Mistr světa otevřel Gwilym kavárnu Prufrock v Londýně, jako jeden ze tří majitelů.

V roce 2012 se stal členem představenstva Speciality Coffee Association of Europe a v roce 2013 složil zkoušky pro autorizované trenéry. Proto Vám můžeme nabídnout tyto oficiální certifikace.

V roce 2014 prošel zkouškou pro porotce na Mitsrovství světa, a stal se také WCE representative.

Gwilym také přišel na trh s různými nápady jako například Disloyality card nebo Menu v OZ.

Jeho školení jsou více technická, probíhají v angličtině s možným překladem.

MICHALA PASELEKOVÁ

S kávou pracuje od roku 2006 a život bez ní si snad ani nedokáže představit. Miluje filtrovanou kávu a dvojité espresso.

Pracovala v kavárně v Londýně, dále také v Alchymistovi, I need coffee, pomáhá Kávovému klubu na trzích a nyní ji také můžete zastihnout v dejvické kavárně Kafemat. Pro Kávové kurzy začala pracovat začátkem roku 2015. Pomáhá na veškerých školeních, jezdí do provozů mimo naše školící centrum a překládá Gwilymova školení. Letos pomáhala jako technická porotkyně na Baristovi roku a v budoucnu by chtěla vyzkoušet i zkoušky na porotkyni na Mistrovství světa.